30 000 лв. награда за проект с позитивно въздействие върху обществото или околната среда

 


 

 

 

 

 

 

Започва кандидатстването в четвъртото издание на програмата „Предприемачи в науката” на фондация Карол Знание, тази година с фокус Impact Investing. За участие са поканени студенти, докторанти и млади учени, които разработват научни проекти със социално и екологично въздействие.

Impact Investing e бързо развиваща се индустрия, задвижвана от инвеститори, които търсят не просто възвръщаемост, а целенасочено положително въздействие в обществото и околната среда.

Преакселераторската програма „Предприемачи в науката“ ще се проведе от края на септември до средата на декември, всяка сряда от 10:00 ч. до 12:00 ч. и ще бъде онлайн. Програмата  ще завърши с конкурс „Предприемач в науката“ с награда 30 000 лв.

Техническият университет – София е партньор по проекта и ще награди с участие в програмата студент, екип или докторант, чиито проект е с потенциално социално или екологично въздействие.

Членовете на журито, които определят победителя, са лекторите на програмата. По време на обучението, на разположение на участниците са ментори, които съдействат за развитието на проекта като бизнес идея.

Тази година в темите на обучението е застъпена концепцията за Impact Investing, валидиране на идеи за въздействащи проекти, интелектуална собственост и авторски права, трансфер на технологии, бизнес модел и бизнес планиране на Impact Startup, иновации с позитивно въздействие върху околната среда и обществото, кръгова икономика, възможности за финансиране на проекти – акселераторски и инкубационни програми, фондове и бизнес ангели.

Важно преносимо умение, което се изгражда по време на обучението е презентирането пред инвеститори – Business Pitch. В конкурса всеки от проектите се представя с pitch deck пред журито. Това позволява освен наградата „Предприемач в науката“ и 30 000 лв. да бъдат спечелени и други възможности – покана за акселераторската програма Innovation Starter или инкубационната програма на София Тех Парк, покана от фондове или бизнес ангели за развитие на проектите.

Техническият университет – София  ще представи в програмата възможностите за колаборация по проекти. Лектор и член на журито ще бъде доц. д-р инж. Лидия Гълъбова, заместник-ректор по научна и приложна дейност на Техническия университет – София.  Тя е и контактно лице по програмата и може да съдейства с допълнителна информация и контакти.

Обучението в програмата „Предприемачи в науката“ е безплатно и практически ориентирано. След досегашните три издания има четирима наградени, три стартъпа, а два проекта станаха част от акселераторска програма.

Кандидатстването е отворено до 6 септември. Още подробности за програмата и как да кандидатствате, вижте тук.

Последвайте ни на 

2021-07-01